Döşemeden Evcil Hayvan Kılını Çıkarma

Evcil hayvanlar ile paylaşılan yaşam alanlarının buna uygun şekilde belirlenen temizlik süreçlerine sahip olması gerekir. Evde evcil hayvanınız varsa hem onun sağlığını koruyacak hem de sizin hijyen standartlarınızı karşılayacak bir temizliğe ihtiyacınız olur.

Evcil hayvan kılları, kıyafetlere, halılara ve koltuklara yapışarak temizlik sürecini zorlaştıran faktörlerden birisidir. Evcil hayvan kılının sorun yarattığı noktalar arasında, döşemeler de bulunur. Döşemeden evcil hayvan kılı çıkartılması için özenli bir temizlik rutini gerekir. Bu evcil hayvan kıllarının birikmemesi için belirlenen temizlik rutininin düzenli aralıklarla uygulanması önerilir. Sık yapılan bir temizlik, kir, toz ve kılların birikmesini önler. Hem sizin hem de evcil hayvanınız için evinizi yaşanılabilir kılar.

Evcil Hayvan Olan Evde Temizlik

Döşemeden evcil hayvan kılı çıkartma süreci sırasında, özen göstermeniz gereken ilk nokta, temizliğe yerlerden başlamamaktır. Temizlik sırasında, yukarıdan aşağıya doğru gidilmesi gerekir. Kısacası, ilk olarak tozların alınması, eşyaların düzenlenmesi benzeri işlerin halledilmesi gerekir. En baştan döşemeler temizlenip daha sonra toz alınırsa döşemelerin tekrar kirlenmesi kaçınılmazdır.

Elektrikli süpürgeler, döşemeden evcil hayvan kılı çıkartılması konusunda en başarılı olan temizlik araçları niteliğindedir. Düzenli elektrikli süpürge kullanımı, evcil hayvan bulunan yaşam alanları için oldukça önemli bir temizlik adımıdır. Elektrikli süpürgeyi çalıştırırken süpürdüğünüz yüzeye uygun başlığını takmaya özen göstermeniz gerekir. Ancak uygun başlık takılmış bir elektrik süpürgesi ile döşemelerin tamamıyla evcil hayvan kıllarından arındırılması gerçekleşir.

Evcil hayvanın bulunduğu yaşam alanlarında çalıştırılan elektrikli süpürgelerin torbası veya iç haznesi, daha hızlı şekilde dolar. Sürekli olarak evcil hayvan kılı topladığı için filtreleri daha hızlı tıkanabilir. Elektrikli süpürgelerin normalden daha sık şekilde filtre temizliğinin yapılması ve haznesinin boşaltılması önerilir. Böylece filtre tıkanmaları gibi, elektrikli süpürgenin kendi kendine zarar vermesine neden olabilecek durumlar engellenmiş olur. Süpürgenin iç bakımını düzenli olarak yaparak hem evcil hayvanlı ev temizliğinizi devam ettirebilir hem de elektrikli ev aletinin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Evcil Hayvan Tüyü Nasıl Geçer?

Evin bazı noktalarında, elektrik süpürgesinin tam olarak alamadığı evcil hayvan tüyleri birikebilir. Döşemelerin köşelerinde veya elektrik süpürgesinin kullanamadığı yüzeylerde, bu birikmeler gerçekleşebilir. Böyle durumlarda evcil hayvan tüllerinin başka yöntemler ile alınması gerekir.

Lateks eldivenler, her evde bulunan ve evcil hayvan tüylerinin toplanması konusunda oldukça başarılı olan araçlardır. Lateks eldivenin yüzeyi, özellikle kumaşa sahip eşyalarda biriken ve döşeme köşelerine sıkışan tüylerin çıkartılmasına yardımcı olur. Lateks eldiveni elinize taktıktan sonra, sınırlı alanlardaki tüylerin temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Evcil hayvanların bulunduğu evlerde tüy temizliği kontrolden çıkabilir. Ayrıntılı bir temizlik yapmak ve tüm evcil hayvan tüylerinden kurtulmak için zamanınız olmayabilir. Böyle durumlarda, ev temizliği için profesyonel destek alabilirsiniz. Ev temizliği hizmetleri sayesinde, döşemelerinizdeki tüm evcil hayvan kıllarından kurtulabilirsiniz.

You May Also Like