Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Sürekli kullanılıyor olması ya da üzerine istemsiz şekilde dökülen yiyecek ve içecekler zamanlar koltukların kirlenmesine neden olur. Koltukları temizlerken koltukların yapıldığı malzemeyi dikkate almalısınız. Deri koltukların ayrı, kumaş koltukların ayrı, kadife koltukların ayrı temizleme yöntemleri vardır. Her yöntem her koltukta uygulanmaz. Eğer koltuk kılıfı kullanıyorsanız kullandığınız koltuk kılıflarını çıkartıp etiketlerinde yazan talimatlara göre yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak koltuk kılıflarını yıkarken fermuarlarının kapalı olması gerekir.

Kumaş koltuklarında ki lekeler için ağartıcı içermeyen deterjanlar kullanabilirsiniz. Kadife koltuk örtülerini ise kesinlikle elde yıkamayın. Ve kadife kumaşları kesinlikle sıkmayın. Kadife koltuk örtülerini amonyak katılmış su buharına tutun. Bu sayede kadife kumaş nemlenir ve yumuşar. Yumuşayan kadife kumaşı bir fırça ile fırçalayın. Eğer kumaşta hala çıkmayan lekeler var ise kuru temizlemeye götürmeyi tercih edin.

 

%100 Müşteri Memnuniyeti

Temizliği beğenmediğiniz taktirde ücretsiz tekrar hizmeti alabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti her zaman esas önceliğimiz olmuştur. 10+ Yıldır güvenle yanınızdayız.

Güvenilir Hizmet Garantisi

Konusunda özel eğitim almış, sigortalı ve uzman personel kadromuz ile size bir telefon kadar yakınız. Hemen ara ücretsiz teklif al.

Koltuk Yıkama da Kullanılan Deterjanlar

Koltuk yıkama aynı zaman da her deterjan ile de olmaz. Bazı deterjanlar koltukların döşemesine zarar verebilir. Bu nedenle de her deterjanı koltuklarınızı temizlemek için kullanmamalısınız. Koltuklarınızın döşeme kumaşlarına göre deterjan kullanmalısınız. Arap sabunu çok uzun yıllardır kullanılan ve en çok tercih edilen temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Arap sabunu doğal içerikli olması nedeniyle de hemen hemen her ev kadının vazgeçilmez ürünlerindedir. Arap sabununu koltuklarını silmek için de kullanabilirsiniz. İsterseniz arap sabunu direkt olarak koltuk döşemesine sürüp nemli bir bezle silebilirsiniz isterseniz de arap sabununu suya katıp o bir bez yardımı ile koltuk döşemelerinizi silebilirsiniz. Sildiğiniz yüzeyleri daha sonra sıcak su yardımı ile durulayınız. Sıcak su arta arap sabunu kalıntılarının çözülmesini sağlar. Bunun yanı sıra özel olarak koltuk silmek için üretilmiş deterjanlar da vardır. Bu deterjanları koltuklarınızın döşeme kumaşına göre kullanabilirsiniz. Koltuk döşemenizin üzerine direkt püskürterek kullanabileceğiniz gibi suya karıştırıp da kullanabilirsiniz. Deterjanların kullanım talimatların da nasıl kullanmanız gerektiği ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

Koltuk Yıkama da Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Koltuk yıkama dip bucak temizliklerin en zahmetli kısımların birisidir. Evde koltuk yıkama makineniz var ise ya da lekeleri deterjanlar yardımı ile silecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Eğer makine ile yıkıyorsanız her koltukta makine suyunu mutlaka değiştirmelisiniz. Ve açık renk koltuklar da ister yıkama makinesiyle ister lekeleri silerek temizleyin dikkatli olmalısınız. Birçok deterjanı karıştırmak yerine koltuklar için özel üretilen ya da arap sabunu gibi doğal temizleyiciler tek başına kullanmayı tercih etmelisiniz. Eğer koltuk sileceğiniz suya az miktar da sirke katarsanız koltuklarınız daha parlak ve daha temiz olur. Sirke bakteri, virüs gibi mikropların ölmesini de sağlar.

Hemen her yaşam alanında bulunan koltuklar farklı renk ve şekillerde üretilebilmektedir. Kullanımının her alanında kirlenmeye müsait olan koltukların korunması için ev ortamında üzerinde örtü serilmesi mümkündür. Ama günün çoğunluğunu geçirdiğiniz ofis ortamında bu işlemin yapılması hem komik bir görüntü oluşturacak hem de sizin kendinizi rahat hissetmemenize neden olacaktır. Bu noktada yapılabilecek tek şey koltukları direkt kılıflarıyla kullanmak ve gerektiğinde koltuk yıkama işlemi ile temizlenmesini sağlamaktır.

Koltukların yıkanması için herhangi bir şekilde su ya da sabun dolu küvete gerek duyulmaz. Bu işi tam anlamıyla yapabilen makineler bulunmaktadır. Makineler yardımıyla koltuklar ıslanır, sabunlanır, içerisindeki, lekeler ve kirler yumuşatılarak yeniden makine içine çekilir. Sonrasında ise tamamen suyun çekildiği koltuklar kuru bir şekilde sizlere teslim edilir. Bu işlemi yapmak için ev tipi halı yıkama makineleri tercih edilmemelidir. Aksine yalnızca koltuk yıkama işleminde kullanılacak olan makineler üretilmiştir. Büyük ama etkili olan bu makinelerin yıkanma esnasında ortama herhangi bir şekilde kir ya da ıslaklık sunması mümkün değildir. Makine sanki kuru temizleme yapıyormuşçasına koltuğun kuru şekliyle temizlenip, yine sizlere kuru haliyle teslim edilmesini sağlar.

Koltuk yıkanırken ortamda bulunduğu noktadan farklı bir yere götürülmesine gerek yoktur. Bulunduğu yerde kısa sürede işlem tamamlanabilecektir. Bu nedenle koltuk yıkama işlemi için kendinize müsait bir gün belirleyerek temizlik şirketinden size o gün randevu vermelerini isteyebilirsiniz. Koltuklar hemen yıkandıktan sonra kullanıma hazır olacaklardır. Ama içerisinde az da olsa nem olacağından şüphe yoktur. Bu nedenle koltuklar yıkandıktan sonra bulundukları odayı havalandırmak hem koltuklardaki nemin kurumasını hem de odanın kötü kokmasını önleyecektir. Yıkama işlemi esnasında ilaçların etkili bir şekilde temizlik yapması için seçilen deterjanlar tamamen hoş kokulu olacak şekilde seçilmelidir. Zaten temizlik esnasında ortama yayılan kokudan sonrasında koltuklara gelecek olan esansı fark etmeniz mümkündür. Koltukların başlıkları ya da kollukları da makinelerin farklı başlıkları sayesinde yıkanabilecektir. Bunun için makinelere ek olarak gönderilen ince uçlu başlıklar her noktanın kusursuz temizlenmesini sağlayacaktır.

Profesyonel Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk yıkama hizmeti, koltuğun bulunduğu alanda gerçekleşir. Profesyonel koltuk yıkama nasıl yapılır sorusunun yanıtı aşağıda verilmiştir.

Profesyonel Koltuk Yıkama

Koltuklarınızın evinizde ya da iş yerinizde en iyi şekilde yıkanması mümkündür. Bunun için sormuş olduğunuz profesyonel koltuk yıkama nasıl yapılır sorusuna verilen ilk yanıt, yıkamanın yerinde gerçekleşecek olduğudur. Temizliğin en iyi şekilde yapılıyor olduğunu siz de birebir inceleme fırsatı bulacaksınız. Kullanılan malzemeler ve makineler sayesinde, temizliğin %100 hijyen sunacağına emin olabilirsiniz.

Koltuk Kumaşının ve Türünün Teşhisi;

İlk olarak hangi malzemelerin kullanılacağı ve nasıl bir yıkamanın gerçekleşeceği, koltuk tipine göre belirlenir. Koltuğunuzun rengi, kumaşı, kullanılan diğer detaylar yıkama işlemini şekillendirecektir. En iyi şekilde tapılan teşhislerin sonunda, hangi ürünler ile nasıl bir temizlik yapılacağına karar verilir.

Koltuğun Tozunun Alınması;

Yıkama işleminde geçilmeden önce, koltuğun büyük ölçüde tozu alınır. Diplerin en iyi şekilde temizlenmesi açısından, özellikle uzun süre kullanılan koltuklarda bu aşamanın önemli olduğunu söyleyebiliriz. Temizliğin derinlemesine olması açısından, tozun alınması şart.

Koltuk Yüzeyinin Temizlenmesi;

Profesyonel koltuk yıkama koltuk yüzeyinin en iyi şekilde temizlenmesi ile olur. Büyük ölçüde rengin açıldığını görürsünüz. Bu durumda tozun ve kirin tamamen ortadan kaldırıldığının en önemli göstergesidir. Yıkamada kullanılan malzemeler ve makinede detaylı temizliğin en önemli kriteridir.

Lekelerin Çıkarılması;

Koltuğunuzda hiçbir şekilde leke kalmamasına özen gösterilir. Yıkama yapıldıktan sonra detaylı inceleme yapılır ve kalan leke varsa, lekelerin üzerinde de yeniden işlem yapılır. En iyi şekilde sonuç vermesi sağlanır.

Kurutmanın Gerçekleşmesi;

Vakum ile kurutma yapılır. Suyun tamamen çekilmesi, neredeyse kuru şekilde koltuklarınızın size teslim edilmesi sağlanır. Kurutma işleminin ne kadar etkili olacağı ya da tamamen kurumanın ne zaman gerçekleşeceği, koltukta kullanılan malzemeye göre değişecektir. Bunun için koltuğunuzun kurutmasının süresi noktasında net bilgi verilemiyor.

Temizliğin tamamlanmasının ardından profesyonel koltuk temizliği etkisinin en iyi şekilde olması için tam kuruma sağlanana kadar koltukların kullanılmaması istenir. Ekip üyelerinin sizi bu konuda bilgilendirme sağlanacaktır. Bunu bilerek, hareket etmeniz mümkündür.

Temizlik makineleri ve temizlik şirketinin elemanları, her geçen gün gelişim gösteriyor. Burada kullanılan sağlıklı temizlik malzemeleri ile birlikte, eleman deneyimi günden güne artmaktadır. Çok değerli ve kullanışlı koltuk takımlarının temiz olması hayati bir önem taşımaktadır. Küçük çocuklarınızın gönül rahatlığı ile birlikte evde koşup oynadığını düşünecek olursanız, özellikle eşyalarınızın temiz olması çok önemli. Böylesine önemli bir konuda profesyonel desteğini mutlaka ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Yerinde koltuk yıkama hizmeti veren uzman firmaların, son dönemde bu konuda önemli bir kabiliyeti destek sağladığı net bir şekilde görülmektedir.

Pek çok koltuk yıkama firmasının hizmet ve temizlik konusundaki rekabeti burada dikkat çekmektedir. Özenle geliştirilmiş pek çok farklı makine ile birlikte, kendi gelişimini sağlamış olan şirketler, çözüm odaklı çalışmalarla birlikte gerçekten önemli adımlar atmaya devam etmektedir. Hayat boyu yaşam kalitesini yükseltme noktasındaki beklentiler, temizlik ve sağlık çözümleri ile birlikte çok daha iyi sonuç vermektedir. Özellikle de bayanlar için bir fırsat olarak kabul ettiğimiz yerinde koltuk yıkama işleminde, bu işe gönül vermiş firmanın çalışma potansiyeli gerçekten büyük önem kazanmış durumdadır.

Yerinde Koltuk Yıkama Fiyatları

Herhangi bir hizmet konusunda güvendiğiniz firmanın çalışmaları ve burada sizden talep edeceği ücretler çok önemlidir. Temizlikle ne kadar gerekli bir konu olsa da özellikle bütçeniz el verdiği sürece bu hizmetten gerekli destek ve yardım almanız mümkün olacaktır. Son derece donanımlı bir şekilde makine ve temizlik malzemesi ortaya koyan profesyonel firmalar, uygun fiyatları takip etmeye devam ediyor.

Çok sayıda müşteri için çözülebilir bir durum ortada. Özelliklere uygun fiyatlarla birlikte yerinde koltuk yıkama hizmeti, insanların daha sağlıklı bir tercih üzerinde durması için gerçekten iyi bir fırsat yaratıyor. Koltuk modelleri ve özellikle uygun fiyatlı yıkama seçenekleri, bayanların asla hayır diyemeyeceği bir sonuç oluşturmaktadır. Koltuk takımları ve oturma grupları için mükemmel bir seçenek olan yöntem, klasik takımlarda da gerçekten etkisini göstermiş durumdadır. Kısacası takım temizliği noktasında buradaki sağlıklı ürün modellerini ve uzman kişilerin kabiliyetini en iyi şekilde görmek gerekiyor.

Kanepe Koltuk Yıkama

Temizlik için eşyaların yerinde kalması insanları büyük bir yükten kurtarıyor. Halı, kilim ve perde yıkama konusunda kabiliyetini geliştiren nitelikli firmalar, yüksek performans ile birlikte yerinde koltuk yıkama konusunda yine kendi gelişimini sağlamaya devam etmektedir. Yaşam mekânlarında kullandığınız eşyaların gerçekten kalite yönünden size önemli avantajları dikkat çekmektedir. Hem ürün sağlıklı modelleri hem de bu modellerin avantajı koşulları ile birlikte, gerçekten çok daha önemli çözümler karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Temizlik konusu çok geniş kapsamlı bir konu olmakla beraber, buradaki tedbirlerin her zaman insanlara önemli katkısı bulunmaktadır. Böylece en sağlıklı temizlik elde edilmiş olur.

koltuk yıkama

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

2010 yılından bu yana faaliyetini sürdüren ve temizlik şirketleri  arasında en güvenilir  hizmet veren olmanın haklı gururu ve mutluluğu ile çalımaktayız. Yılların verdiği bilgi birikim ve deneyim ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeyi devam etmekteyiz.